احداث دو ایستگاه آتش‌نشانی در خدابنده

ایسنا/زنجان مسئول خدمات ایمنی و آتش‌نشانی شهرداری قیدار از احداث دو ایستگاه آتش‌نشانی در دو نقطه از شهر قیدار خبر داد.


روح‌الله الله‌کرمی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه طی شش ماهه گذشته ۱۲۳ مورد ماموریت‌های مختلف توسط همکاران آتش‌نشان انجام شده است، اظهار کرد: بیشترین ماموریت‌ها انجام شده مربوط به آتش‌سوزی باغات جنگل، مسکونی، تصادفات جاده‌ای و گرفتن حیوانات وحشی و موذی از منازل مسکونی بوده است.


وی با اشاره به تعداد ماموریت‌های انجام شده، تصریح کرد: طولانی‌ترین ماموریت، محبوس شدن فرد در داخل چاه ۲۰ متری بود که با استفاده از تجهیزات به بیرون انتقال و تحویل عوامل اورژانس داده شد و تلخ‌ترین ماموریت، تصادف در جاده قیدار به همدان بود که منجر به فوت دو برادر شد.


الله‌کرمی با اشاره به برنامه‌ها در خصوص توسعه زیرساختی تشکیلات آتش‌نشانی قیدار، اظهار کرد: با احداث ایستگاه آتش‌نشانی در دو نقطه از شهر به استاندارهای لازم برای تسهیل در خدمات‌رسانی در زمان طلایی وقوع حادثه، یعنی ۴ دقیقه نخست پس از تماس از هر نقطه‌ای از شهر خواهیم رسید.


این مسئول با اشاره به اینکه طبق آمار بهدست آمده از ستاد فرماندهی و مرکز کنترل ۱۲۵ بالغ بر ۷۰ درصد تماس‌های برقرار شده با این سامانه تلفن‌های غیرمرتبط و مزاحمان تلفنی هستند، خاطرنشان کرد: شهروندانی که دچار حادثه شده‌اند، ضمن حفظ خونسردی، با شماره ۱۲۵ سامانه آتش‌نشانی تماس حاصل فرمایند. گاهی تماس‌های بی‌مورد با سامانه، باعث عدم رسیدن ماموران آتش‌نشانی به مکان‌هایی می‌شود که آتش‌سوزی واقعی در آن رخ داده و ماموریت‌های کاذب به‌جز خستگی مفرط و ایجاد هزینه، چیزی در پی نخواهد داشت.


گالریقیدارخدابنده

دیدگاه ها و پیام ها